Rugsėjo 27 d. 1 klasės mokiniai ir jų mokytoja Gražina Lipeikienė buvo pakviesti į knygų karalystę – biblioteką. Gimnazijos bibliotekininkė supažindino mažuosius lankytojus su bibliotekoje esančiomis knygelėmis, papasakojo, kiek daug įdomių, gražių, nepaprastų ir paslaptingų knygelių karalystėje – bibliotekoje gyvena. Mokiniams buvo paaiškinta, kaip reikia elgtis atėjus į biblioteką, kaip išsirinkti knygą, kaip tapti skaitytoju, kodėl knygelės lentynose sudėtos tam tikra tvarka.

Po to jaunieji skaitytojai buvo pakviesti susipažinti ir su miestelio biblioteka. Pravėrus duris visus pasitiko beverkianti, suplėšyta, vaikų nuskriausta „Knyga“ (bibliotekininkė Virginija Urbonavičienė). Ji skundėsi, kad ją, buvusią tokią gražią, švarią, negeri vaikai suplėšė, ištepė, pripaišė, ir dabar jos niekas nebenori skaityti. „Knyga“ liepė pasižiūrėti ir į kitas vaikų nuskriaustas knygeles. Pirmokai apžiūrėjo suplėšytas knygas, o po to ir naujų knygučių parodėlę, džiaugėsi, kad knygelės tokios gražios. Miestelio bibliotekininkė patarė, kaip saugoti knygas, o atsitikus nelaimei mokė, kaip „gydyti“ knygas.

„Pagydžius“ knygeles 1 klasės mokiniai, kad taptų tikrais bibliotekos skaitytojais, kartu su gimnazijos bibliotekininke Danute Daukniene perskaitė „Pasižadėjimą“. Po priesaikos mažieji lankytojai pakviesti suvaidinti pasaką „Šimto zuikių piemuo“, kuri jiems labai patiko. Popietės pabaigoje visus dalyvius bibliotekininkės pavaišino saldainiais.

Džiugu, kad mažieji liko patenkinti viešnage bibliotekoje. Tikimės, kad jie ilgai prisimins šį renginį, pirmąją pažintį su biblioteka ir būtinai dar ne kartą pravers jos duris.

Bibliotekininkė Danutė Dauknienė