Šiandien Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos stovyklos "Saulės spindulėlis" vaikai keliavo po Radviliškio kraštą. Pirmoji aplankyta vieta - Radviliškio viešoji biblioteka. Peržengus bibliotekos slenkstį, mus pasitiko šių namų šeimininkės Vaikų skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė ir vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Šilinskienė. Jos mus pakvietė į konferencijų salę, kurioje stebėjome spektaklį apie tai kodėl reikia skaityti knygas. Po to pakvietė pasivaikščioti po biblioteką ir susipažinti su jos vykdoma veikla. O ji – labai įvairi, nuo parodų, senų knygų muziejaus, knygų skolinimo į namus ir dar daug įvairių vykdoma veiklų. Viena iš labiausiai patikusių aplankytų patalpų buvo jaunimui skirta erdvė: patogi, jauki. Joje vedėja Nijolė pakvietė pasiklausyti pasakojimo „Įkyrūs triušiai“ skaitomo Kamišibai būdu. Na o ilgiausiai mūsų viešnagė užtruko Pelėdžiuko svetainėje, kur žaidėme įvairius žaidimus. Ačiū šių namų šeimininkams už gerai ir įdomiai praleistą laiką.

Atsisveikinę su svetingomis bibliotekos šeimininkėmis pasukome į netoli esantį VĮ Radviliškio regioninio padalinio medelyną. Čia mus pasitiko, taip pat svetingi šeimininkai, medelyno viršininkas D. Dapkus ir Radviliškio urėdijos darbuotoja R. Šimulytė – Spudienė. Jie papasakojo ir aprodė, kaip iš mažytės sėklos užauga didelis ir gražus medis. Visi kartu medelyno lysvėse bandėme ieškoti sudygusio berželio, bet ne visiems pavyko. Stebėjomės, kaip iš tokio mažo, gležnaus augalėlio užauga gražus ir tvirtas medis. Susipažinę su medžių auginimu atsisveikinome su nuoširdžiais šeimininkais ir pasukome Radviliškio miesto centran. Pasigrožėję grojančiu fontanu, pilni gerų emocijų ir šiek tiek pavargę išvykome namo.

Kelionės metų vaikučius lydėjo ir rūpinosi socialinė pedagogė K. Našlėnienė, mokytoja R.Poškienė bei gimnazijos bibliotekininkė D.Dauknienė.