Spalio 10 – oji – Pasaulinė Psichikos sveikatos diena. Šią dieną siekiama visiems priminti apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo svarbą. Deja, dar daugeliui atrodo, kad šiai sričiai nereikia skirti pakankamai dėmesio, o psichinės sveikatos problemos kamuoja tik psichikos sutrikimų turinčius asmenis. Toks požiūris, lydimas daugybės mitų, užkerta kelią psichikos sveikatos stiprinimui, prevencijai.

Psichikos sveikata – viena didžiausių ir tuo pačiu viena pažeidžiamiausių vertybių. Tai sudėtinė asmens sveikatos dalis, kuri nulemia daugelį gyvenimo sričių, leidžia pažinti save ir kitus, patirti plačią gamą emocijų. Sutrikus psichinei sveikatai, nukenčia asmens kasdieninis gyvenimas, pasikeičia bendravimas su aplinkiniais. Apmaudu, kad daugelis žmonių, turinčių psichikos sveikatos problemų, kenčia tyliai ir dažnai būna vieniši. Atrodo, jog niekas negali tavęs suprasti, niekas negali tau padėti, niekam esi nereikalingas...

Psichikos sveikatos sutrikimai nesirenka lyties, amžiaus tarpsnio ar socialinio statuso, bet kuris iš mūsų ar mūsų artimųjų gali su tuo susidurti. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti rūpintis psichikos sveikata ir stiprinti psichinį atsparumą. Tad spalio 10 – ąją Grinkiškio J. Poderio gimnazijoje buvo surengta mokinių piešinių paroda „Jausmų pasaulis ir aš“, kurios kuratorėmis tapo gimnazijos dailės mokytoja A. Kudžmaitė ir psichologė A. Burkauskaitė. Mokiniai savo piešiniuose vaizdavo, išpiešė įvairius jausmus: nuo vienatvės iki meilės, nuo liūdesio iki džiaugsmo. Visi šie jausmai mums suteikia galimybę pažinti pasaulį, pažinti aplinkinius ir, svarbiausia, pažinti save. Jei pažinsime ir išmoksime tinkamai reikšti jausmus, tuomet išmoksime ir rūpintis savimi bei padėti aplinkiniams. Šią dieną gimnazijos pedagogai buvo kviečiami prie arbatos, kavos puodelio pabendrauti, o taip pat paskanauti šios dienos simboliu – obuoliu. Juk ir sveika mityba bei tarpusavio bendravimas stiprina mūsų psichinę sveikatą.

Ką galime padaryti kiekvienas, tai neleisti pernelyg išgyventi dėl sunkumų, nebijoti susidurti su iššūkiais, mokytis prisiimti atsakomybę, džiaugtis kiekviena diena ir akimirka, skirti laiko sau, savo mėgstamai veiklai. Svarbu žinoti, jog tiek teigiama, tiek neigiama patirtis mus kažko išmoko, sustiprina mūsų asmenybę.

Kiekvienas iš mūsų galime sugriauti mitus ir pasirūpinti aplinkiniais. Tai galime padaryti išklausydami, nusišypsodami ar tiesiog kartu patylėdami. Juk svarbiausia – padėti, nes tada padėsime ir sau. Psichikos sveikata – kiekvieno mūsų rūpestis.

Gimnazijos psichologė Agnė Burkauskaitė

IMG 1615IMG 1634IMG 1635