Grinkiškio J. Poderio gimnazijos moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti Kalėdinėje akcijoje „Kalėdos gyvūnams“ ir taip savo aukomis paremti globos namuose augančius gyvūnus. Tai jau antri metai iš eilės vykstanti graži akcija, kurios metu ne tik skiriamas dėmesys beglobiams gyvūnams, bet mokomasi atjautos, supratingumo ir pareigingumo. Šios savybės labai reikalingos žmogaus gyvenime, nes suteikia gyvenimui prasmę, skatina tvirtus tarpusavio santykius. Deja, ne visi pasižymi atsakingumu, supratingumu... Tai puikiai parodo savanorių įkurtos gyvūnų globos draugijos, nes tik jų dėka neatsakingų, nesupratingų žmonių palikti gyvūnai atranda pagalbą ir šiltus namus. Prieš tai patyrę smurtą, alkį, nepriežiūrą, jie globos namuose iš naujo mokosi tikėti ir pasitikėti žmonėmis, atranda šiltą guolį ir skanų maistą. Vėlgi, deja, daugelis įstaigų, besirūpinančių beglobiais gyvūnais, egzistuoja iš savo ir rėmėjų lėšų ir tik jų dėka, geranoriškumu šios įstaigos egzistuoja. Tad kiekviena auka yra labai svarbi ir reikalinga.

Visą savaitę mokiniai nešė į akcijos dėžes maistą, paklotus. Ypač aktyviai šiais metais aukojo pradinių klasių mokiniai. Vyresniųjų klasių mokiniams greičiausiai pritrūko iniciatyvos. Pasižymėjo III gimnazinės klasės mokinys Lukas Šileika, kuris paaukojo 10 kg sauso ėdalo šunims. Šiais metais kur kas aktyvesnis buvo ir mokytojų kolektyvas. Mokytojos R. Miežinienė, A. Kudžmaitė, L. Baltkojienė paaukojo nemažai maisto ir paklotų gyvūnams, o l. e. direktorės pareigas pavaduotoja ugdymui S. Šegždienė sudarė sąlygas nuvykti į Kėdainius.

Gruodžio 20 dieną visas suaukotas maistas ir kiti priedai buvo nuvežti į Kėdainių gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“. 17 gimnazijos mokinių aplankė šios tarnybos patalpas, pasidžiaugė ten gyvenančiomis katėmis. Ši tarnyba laikosi tik iš gyvūnams neabejingų, geranoriškų žmonių paramos. Šios tarnybos vizija – saugi ir darni aplinka tarp žmogaus ir gyvūno. Džiaugiamės, kad gimnazijos bendruomenė neliko abejinga ir prisidėjo prie saugios ir darnios aplinkos kūrimo tarp žmonių ir gyvūnų. Nors aplankyta vieta nekelia džiugesio, tačiau labai gera buvo girdėti vaikų mintis, kad jie taip įgyvendino savo svajonę, kad užaugę būtinai augins gyvūną iš globos namų. Globos namuose gyvena be galo mieli, draugiški ir švelnumo išsiilgę gyvūnai.

Ačiū visiems – vaikams, jų tėveliams, mokytojams, kurie prisidėjo prie šios gražios akcijos ir padovanojo dalelę savęs beglobiams gyvūnams. Atminkime, kad dovanodami kitiems, apdovanojame tuo pačiu ir save.

Gimnazijos vyresnioji psichologė Agnė Burkauskaitė

IMG 1753IMG 1762IMG 1764IMG 1765IMG 1766