Kovo mėnesio 29 dieną Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje vyko nuotolinė respublikinė 7 – 12 klasių mokinių tiriamoji - praktinė gamtos mokslų konferencija „Stebiu. Kuriu. Analizuoju“. Konferencijos tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi gamtos mokslais ir tiriamąja veikla. Į konferenciją šiemet virtualiai atvyko ir 68 pranešimus skaitė net 106 mokiniai iš 37 įvairių Lietuvos mokyklų, o juos ruošė net 52 mokytojai. Konferencijos atidaryme sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorius Vytautas Raišys, po to renginys persikėlė į plenarinį posėdį, kurį pradėjo Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos alumnas, Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centro, genetikos specialybės absolventas Domantas Palavenis pristatydamas pranešimą „Trečios kartos sekoskaita“, įdomūs buvo ir kiti šios sekcijos pranešimai „Cukraus kiekio skirtingų veislių vynuogėse tyrimas“ (Gerda Vyšniauskaitė, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija) ir „Įvairių pH terpių poveikis augalų biomasės prieaugiui“ (Emilija Jaskevičiūtė, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija).

Konferencijoje dalyvavo ir Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos mokiniai Austėja Kavaliauskaitė, Gaivilė Bublytė, Andrėja Čichunovaitė bei Titas Urbaitis. Jie pristatė net du tiriamuosius darbus „Kaip maitinasi jaunimas?“ ir „Vakcina nuo COVID-19. Skiepytis ar ne?“. Renginyje mūsų gimnazijos atstovai dalijosi savo tiriamąja veikla ir džiaugėsi įgyta nauja patirtimi bei atrastais naujais metodais ateities darbų tęstinumui. Džiugu, kad pagrindiniai mūsų gimnazijos mokinių pranešimų sėkmės įrankiai buvo aktuali idėja, sprendimas ir veiksmas.

Apibendrinant konferenciją po dalyvių refleksijos, organizatoriai džiaugėsi aktyvių mokinių entuziazmu ir jų parengtų pranešimų gausa, kurie buvo pristatyti bendraamžiams keturiose darbo grupėse bei palinkėjo sėkmės kuriant projektus kitų metų konferencijai.

Pristatymas: „Kaip maitinasi jaunimas?“

Pristatymas: „Vakcina nuo COVID-19. Skiepytis ar ne?“

Silva Morkūnienė,

Grinkiškio gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė