Taip įprasta, kad vidurinės mokyklos ir gimnazijos skaičiuoja abiturientų laidas. Jų paskutiniai skambučiai ir išleistuvės būna didžiausias metų įvykis ne tik mokykloje, bet ir mieste ar miestelyje.

Šiemet išleisdama 69-ąją abiturientų laida ir Grinkiškio Jono Poderio gimnazija neskaičiuoja, kuri mokinių laida gaus pagrindinio ugdymo baigimo pažymėjimus. Bet vis tiek tai didelė šventė mums, dešimtokams, arba antros gimnazijos klasės gimnazistams.

Dešimt metų mokėmės, lakstėme, džiaugėmės nerūpestingos jaunystės dienomis. Sulaukėme pirmųjų egzaminų. Juos sėkmingai išlaikėme ir visi dvidešimt penki gauname pažymėjimus su visokiais ar kitokiais pažymiais, bet svarbiausia, kad jie visi teigiami.

Tokie mes liekam gimnazijos istorijoje visi: Deimantas Ambrasas, Robertas Armonas, Mantas Barkauskas, Karolina Brajytė, Emilija Bublytė, Edvinas Budvytis, Rasa Budvytytė, Tadas Čečkaukas, Romena Daukšaitė, Greta Daunaravičiūtė, Gabija Gulbinaitė, Viktorija Gurnikaitė, Ignas Jacyna, Rytis Kačinskis, Deimantas Klusas, Meda Kšanaitė, Lidija Listauskytė, Ieva Meleškaitė, Evelina Palubeckytė, Sandra Rupeikaitė, Osvaldas Sabutis, Giedrė Sirusaitė, Irma Šilytė, Gabrielė Zinytė, Deimantė Žygaitytė ir mūsų mylima auklėtoja Kristina Našlėnienė.

Žinoma, beveik visi mes rugsėjo 1-ąją vėl susirinksime į III-ą gimnazijos klasę ir po poros metų būsime 71-oji abiturientų laida. Tikimės, kad į mūsų būrį įsilies bent keletas kaimyninės pagrindinės mokyklos mokinių, tad bus dar smagiau ne tik mokytis, bet ir gyventi savo moksleivišką gyvenimą.

O dabar vasara! Ilsėkitės, mokytojai, ilsėkitės vadovėliai. Mes visgi pailsėsime prieš paskutinį gimnaziškų metų etapą.

Ačiū, mokytojai, kad buvote kantrūs ir geranoriški, ačiū, direktoriau ir pavaduotojos, ačiū, mūsų auklėtoja.

Lidija Listauskytė