Balandžio 28 d., Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, Jono Poderio gimnazijos aktų salėje vyko renginys „Mano vaikystės knyga“.  Į renginį pradinių klasių mokinius bei jų mokytojus pakvietė mokyklos ir miestelio bibliotekininkės.

Norėdami patekti į šį renginį, visi 1 - 4  klasių mokiniai privalėjo turėti „bilietus“ – kiekvienas atsinešti  perskaitytą patikusią knygelę.  Atskubėjo ir svečiai:  gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Sigita Šegždienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja Audra Indrėkienė, anglų kalbos mokytoja Inga Buivienė.

Bibliotekininkės į susirinkusius kreipėsi posmu apie knygą ir klausė, ar įsivaizduoja vaikai, gyvenimą be knygų. Ar įsivaizduoja save be atminties, prisiminimų, žinių, nes viską mums suteikia knygos.

Mokinukams buvo primintas  knygos kelias nuo senovėje išrasto rašto iki šių dienų elektroninių knygų. Knygos - pasaulio išmintis, jų reikšmė neišmatuojama. Balandžio antrą dieną per žymaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienį yra minima Tarptautinė vaikų knygos diena.  Apie H.K.Anderseną bei jo pasakas papasakojo bibliotekininkė Virginija Urbonavičienė pasitelkdama paruoštas pateiktis.

Bibliotekininkė Danutė Dauknienė pakvietė mokytojus pasidalinti prisiminimais apie savo vaikystės mylimas knygeles, mokiniai pasidžiaugė savo skaitomomis knygomis. Visų mintis apibendrino bibliotekininkės.

Danutė Dauknienė pravedė viktoriną „ Aš skaitau ir viską žinau“. Klausimai viktorinai buvo parengti iš vaikų mėgstamų, skaitomų knygelių. Viktorinos pabaigoje, susumavus rezultatus, visos komandos surinko po vienodai taškų. Buvo pateiktas papildomas klausimas, į jį greičiausiai ir tiksliausiai atsakė trečios klasės mokinių komanda.

Šio renginio tikslas – paskatinti vaikus domėtis knyga, formuoti jų skaitymo įgūdžius, bendravimą bei bendradarbiavimą, lavinti vaizduotę. Na , o ar pavyko labiau sužadinti vaikų domėjimąsi knyga ir skaitymu, ar atbėgs daugiau vaikų į biblioteką, - parodys artima ateitis.

Bibliotekininkės Danutė Dauknienė, Virginija Urbonavičienė