Gražu, kai iš mokyklos į gyvenimą išėję ir kažką gražaus bei prasmingo suradę mokiniai sugrįžta su savo kūrybiška širdim, gražia intencija, kilniu noru prisidėti prie savosios mokyklos vaisingo žydėjimo.

Tokį gražų pavyzdį parodė mūsų mokyklos buvusi auklėtinė Kristina Kuzminskaitė. Dabar ji chorvedė, orkestro dirigentė, vargonininkė, atlikėja ir muzikos kūrėja Vokietijoje. Taip susiklostė likimas, kad baigusi studijas Rokiškio konservatorijoje ir Klaipėdos universitete toliau studijavo Vokietijoje, o baigusi buvo pakviesta dirbti tai, kam daug metų ruošėsi.

Nors atstumai ir nemaži, bet tėviškės trauka galingesnė už laiką ir tolį. Šiemet vasario mėnesį grįžusi savaitei atostogų Grinkiškio Jono Poderio gimnazijoje ėmėsi gražaus projekto – susitarusi su gimnazijos direktoriumi ir muzikos mokytoju A. Žalgevičiumi sukvietė dainingus mokinius ir su jai būdingu entuziazmu pradėjo repeticijas. Chorvedės patirtis davė savo vaisių – po savaitės darbo nuskambėjo didelio visų klasių gimnazisčių jungtinio choro koncertas.

Į gimnazijos salę susirinkusi miestelio ir gimnazijos bendruomenė buvo maloniai nustebinta. Choro dainos skambėjo laisvai, drąsiai. Koncertą paįvairino pačios Kristinos Kuzminskaitės atliekamos lietuvių kompozitorių dainos.

Atrodo, tiek nedaug tereikia, kad į mūsų gyvenimą ateitų šventė. Bet jos reikia laukti, o sulaukus pasidžiaugti, kad prasmingi ryšiai su baigusiais mokyklos žmonėmis gali vėl tęstis.

Mokytojas K. Indrėkus