1681945

Kovo 20 – 26  dienomis „Vaikų linija“ Lietuvoje inicijavo jau tradicine tapusią „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“. Prie šios akcijos kaip ir kasmet prisijungė ir Grinkiškio J. Poderio gimnazijos bendruomenė.

Gimnazijos koridorių sienas papuošė plakatai, informaciniai stendai apie patyčių žalą bei prevencijos galimybes. Visą savaitę mokiniams buvo primenamos draugiško bendravimo taisyklės, pagarba vienas kitam, empatija ir pagalba aplinkiniams. Antradienio rytą kiekvienas gimnazijos bendruomenės narys buvo sutiktas su šypsena ir pasveikinimu, o taip pat gavo ir emblemą, kuri priminė, kad reikia gyventi draugiškai. Pertraukų metu skambėjo dainos, susijusios su draugyste. Tuo labai džiaugėsi pradinių klasių mokiniai, kurie visiems dovanojo savo draugystės šokius.

Gimnazijos psichologė bendravo su pradinių klasių mokiniais. Užsiėmimų metu buvo priminta, kaip svarbu būti draugiškiems vienas kitam, kaip svarbu pastebėti liūdintį, kaip prieiti ir paguosti. Visi pradinių klasių mokiniai ant popieriaus lapo paliko savo delniukų antspaudus, papuoštus įvairiomis spalvomis, kurios sukėlė teigiamas emocijas. Visi delniukai „sugulė“ ant koridoriaus sienos, kuri kiekvienam praeinančiam padovanojo gerą nuotaiką.

III gimnazinės klasės mokinės Paulina Krasauskaitė, Gabrielė Zinytė, Giedrė Sirusaitė, Emilija Bublytė ir Greta Daunoravičiūtė dalyvavo Šeduvos gimnazijoje organizuotoje respublikinėje konferencijoje „Patyčioms STOP“. Mokinės konferencijos dalyviams parodė trumpą etiudą patyčių tematika, plakatą, kuriame atsispindėjo mūsų gimnazijoje vykdoma prevencinė veikla prieš patyčias.

Tikimės, kad tokios prasmingos akcijos padės suprasti, kaip svarbu laiku užkirsti kelią patyčioms, kaip ištiesti pagalbos ranką skriaudžiamam, taip pat padės išsiaiškinti skriaudėjo neigiamo elgesio priežastis. Svarbu atminti, kad patyčioms kelią užkirsti reikia ne tik per kasmetinę akciją, bet ir ištisus metus.

„VAIKAI, GYVENKIME DRAUGIŠKAI“

Socialinė pedagogė K. Našlėnienė, psichologė A. Burkauskaitė