19166

2018 metų vasario 9 d.  Radviliškio rajono Grinkiškio Jono Poderio gimnazija su Pašušvio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriumi, Pašušvio biblioteka, kultūros namais, Grinkiškio seniūnijos bendruomenėmis ir kitomis Grinkiškio seniūnijoje esančiomis įstaigomis, organizacijomis, įvairaus amžiaus seniūnijos gyventojais ir svečiais organizavo šventinį minėjimą ,,Dovana Lietuvai“, skirtą Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti. Ta proga Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos Pašušvio pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtoja Vitalija Urbonienė ir pašušvietė studentė Birutė Legavičienė surengė patriotinį-pilietinį žygį į Lietuvos partizanų ryšininkų Sajų sodybą.

Renginio tikslas - sutelkti Grinkiškio seniūnijoje gyvenančius suaugusius žmones ir vaikus, jaunimą  švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais.

Akcijoje – žygyje „Dovana Lietuvai“ dalyvavo daugiau kaip 170 žmonių, kurie porose laikydami Lietuvos Respublikos vėliavą su džiugesiu širdyse ir veiduose iškilmingoje eisenoje nukeliavo į Stanislovo ir Elžbietos Sajų sodybą, kuri yra vos keli kilometrai nuo Minaičių kaime esančios Miknių sodybos. Šių sodybų užmiršti, nepaminėti drauge būtų neįmanoma, nes abi sodybas jungia tas pats partizaninis judėjimas ir šalies istorijai itin reikšmingi įvykiai. Sajų sodyba glaudžiai susijusi su Lietuvos laisvės kovo sąjūdžio Tarybos Deklaracijos 1949 m. vasario 16 d. paskelbimu, kuri dar niūriais sovietinės okupacijos metais nubrėžė demokratinės Nepriklausomos valstybės ateities kūrimo gaires. Nuo 2005 metų ši vietovė įtraukta į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą, kaip turinti išskirtinę reikšmę nacionaliniam paveldui.

Sajų sodyboje renginio vedėjos Lina Lydikaitienė, Birutė Legavičienė bei Vitalija Urbonienė pakvietė visus dalyvius su vėliavomis sustoti pagal išdėstytą schemą ir  sudaryti skaičių 100. Vėliau sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas. Renginyje skambėjo Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos moksleivių, Grinkiškio kultūros ir pramogų salės kolektyvo ,,Sarva“ posmai, dainos. Pašušvio seniūnaitijos seniūnaitė Romalda Šiurnienė pateikė Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos fragmentų. Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Andrius Grabauskas, savivaldybės administracijos paveldosaugos skyriaus vedėjas Vytautas Simelis ir Sigita Šegždienė, Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas. Toks gausus, pilietiškai nusiteikusių žmonių būrys liudijo, jog atmintis gyva. Patikinta, kad mūsų valstybės pamatai nesugriaunami, nes jie sutvirtinti mūsų patriotų krauju. Mūsų visų  pareiga yra skleisti tautiškumą, pilietiškumą, kad kiekvienas suvoktume, jog šiandieninė nepriklausoma Lietuva yra didžiulė vertybė ir daugelio žmonių nesavanaudiškos kovos rezultatas. Nepriklausomai nuo to, kur mes gyvename, privalome būti savo brangios šalies herojais.

Šiam renginiui Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas padovanojo 10 vėliavų, kurios buvo išdalintos Pašušvio miestelio gyventojams, neturintiems šio svarbaus valstybės simbolio. Rėmėjos Sigitos Ivanauskienės padovanota gardi košė, Pašušvio bendruomenės karštos arbatos puodelis sudarė galimybę visiems po renginio maloniai pabendrauti, pasidžiaugti Lietuvos gimtadieniu.

Renginio organizatorė, Pašušvio pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtoja Vitalija Urbonienė

100IMGP0775IMGP0781IMGP0784IMGP0792IMGP0799IMGP0800IMGP0801IMGP0803IMGP0804Jonukas