19044

Gerbiami buvę Grinkiškio J. Poderio gimnazijos vadovai, mokytojai, mokiniai, abiturientai ir jų artimieji bei draugai,

norėtume Jus visus informuoti, kad šiuo metu yra renkama medžiaga apie mokyklą ir ruošiamasi išleisti knygą, skiriamą Grinkiškio J. Poderio gimnazijos 80-mečiui, pavadinimu ,,Po Raudonstogės skliautais”. Nemažai medžiagos jau surinkta, rengiami straipsniai. Knyga bus praturtinta taip pat ir mokyklos muziejuje, bibliotekoje bei archyvuose esančia medžiaga, bus remiamasi žmonių prisiminimais, asmeninių ir kitų archyvų medžiaga, anksčiau skelbtais straipsniais, kitais rašytiniais šaltiniais bei vaizdine ir faktine medžiaga.

Todėl nuoširdžiai prašome visus, neabejingus savo gimtajam kraštui ir mokyklai, prisidėti prie rengiamos knygos: teikti nuotraukų, patiems rašyti straipsnius ar pakalbinti tai daryti kitus, pateikti patarimų ir siūlymų.

Maloniai kviečiami būti rengiamos knygos bendraautoriais, talkininkais ir rėmėjais. Džiugu, kad sumanymui pritarė gimnazijos vadovybė, mielai įsitraukė Grinkiškio ir Pašušvio miestelių bendruomenės, Grinkiškio mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Numatomas knygos turinys: pasakojimas apie miestelį; mokyklos istorija ir tradicijos; mokyklos įkūrėjas ir vadovai (pačių prisiminimai ir pasakojimai apie juos); mokyklos mokytojai (pačių prisiminimai ir pasakojimai apie juos); 72 (73) abiturientų laidos: abiturientų laidos sąrašas, nuotraukos, apibendrinantis klasės aprašymas (reikalingas bent vienas kontaktinis klasės atstovas, galintis tai padaryti) ir atskirų moksleivių straipsniai arba kitų parengti straipsniai apie iškilesnes tos laidos asmenybes. Norima panaudoti kuo daugiau vaizdinių – iliustracinių priemonių, suteikiančių knygai „gyvumo” ir įvairumo. Tikimės tam tikrais atvejais per asmenybę pateikti ir Lietuvos ar krašto istoriją (pvz., architektūra, inžinerija, medicina, kalbotyra, pedagogika ir t.t.).

Straipsnio struktūra: asmens nuotrauka; svarbiausi biografijos faktai (koncentruotai, smulkesniu šriftu); prisiminimai apie mokyklą, nueitą studijų – mokslo kelią, įdomesni profesinės veiklos aspektai, įdomesni asmeninio gyvenimo faktai, įvairios istorijos. Galima pateikti atliktų meno ar mokslo darbų nuotraukas (išleistų publikacijų viršelių, rankdarbių, piešinių ir pan.)

Klausimynas Grinkiškio mokyklos mokiniams

Klausimynas Grinkiškio mokyklos mokytojams

Darbų pradžia: 2019.05.18;

Medžiagos rinkimas ir turinio sudarymas: 2020.09.01;

Išleidimo terminas: 2021 m. (konkretus terminas gali kisti priklausomai nuo medžiagos pateikimo laiko ir nuo bendro knygos finansavimo).

Straipsnius ir nuotraukas  pateikti ir dėl informacijos kreiptis el. paštu :

grinkiškis.mokykla.knyga(eta)gmail.com ir tel. 868610145

Rankraščius ir nuotraukas siųsti paštu į Grinkiškio gimnaziją adresu: Tilto g. 32, 82388 Radviliškio raj.

Knygos sudarytojai

doc. dr. Jūratė Radavičiūtė – Freire