Vasario 4 dieną Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos šokio būrelio nariai kartu su mokytojomis L. Pajaujiene ir R. Miežinienė vykome į Kauną. Išvykoje susipažinome su laisvalaikio ir šiuolaikinio šokio žanrais.

Edukacinės išvykos metu pirmiausia lankėmės „MG" šokio studijoje, čia mus šiltai sutiko šokio trenerės Ineta ir Miglė, kurios gimnazijos šokėjoms ir mokytojoms pravedė zumbos treniruotę. Zumba - smagi, mankštą ir šokį derinanti treniruotė, kuri užkrėtė nuo pirmo karto, nuobodžiauti nebuvo kada - muzika nuolat keitėsi. Skambėjo salsos, regetono, hip-hop'o, čiačios, tango ritmai. Vaikų emocijos ir kūno judesiai priminė siautulingą vakarėlį, šokėjų veiduose neblėso šypsenos, o fizinis nuovargis tapo net labai malonus. Taip šokėjai susipažinome su laisvalaikio šokio žanru.

Vėliau vykome įgyvendinti pagrindinės kelionės tikslą – susipažinti su Kauno šokio teatru „Aura". „Aura"– tai tarptautinė šokio trupė (šokėjai iš Pietų Korėjos, Australijos, Italijos, Prancūzijos, Japonijos, Meksikos, Taivano ir tik viena šokėja iš Lietuvos), pristatanti spektaklius visuose žemynuose ir įvertinta daugybe apdovanojimų. Čia mokiniai susipažino su šiuolaikinio šokio žanru - tik jau stebėdami profesionalių šokėjų pasirodymą spektaklyje „Norėčiau būti paparčio žiedu" (choreografija Bea Debrabant (Prancūzija)). Šis gamtos įkvėptas spektaklis – apie medžius arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, veiktų, išliktų ir nepailsdami ieškotų savo paparčio žiedo. Vaikai buvo sužavėti ne tik šokėjų kūno kalbos, perteikiančios jausmus, bet ir tuo, kaip galima kūrybiškai išnaudoti žmogaus kūną, jo galimybes, kaip galima šokti kartu ir pavieniui. Po pasirodymo vaikai įsitraukė į aktyvią diskusiją su „Auros" šokio teatro įkūrėja, choreografe, meno vadove Birute Letukaitė, kuri papasakojo apie šokėjus ir jų kilmę, šokėjo profesiją bei šiuolaikinio šokio meną ir jo paslaptis.

Gimnazijos šokėjai ir mokytojos labai džiaugėmės pavykusia puikia edukacine išvyka, kurioje įgijome dar daugiau patirties. Supratome, kad šokis - kultūra, jausmas ir išgyvenimai...

Man patiko spektaklyje, tai kaip jie šoko, kad moka daug pozų, patiko viskas labai. Treniruotėje patiko šokti ir trenerė (Danielė 2kl.)

Man labai patiko tai, kad per zumba viską suspėjau padaryti, o dėl spektaklio galiu pasakyti, kad buvo labai gražu ir įdomu žiūrėti (Gabija 4kl.).

Šokio spektaklis mane nustebino, buvo labai įdomu žiūrėti, judesiai buvo nuostabūs, matėsi įdėta labai daug darbo (Kamilė 8kl.).

Labai patiko zumba, buvo įdomu išbandyti kažką naujo. Taip pat be galo patiko šokių spektaklis, labai įsitraukusi žiūrėjau. Buvo tikrai verta nuvykti (Dovilė Ig.kl.).