Kokio gyvūno didžiausios ausys ir kodėl? (Atsakymą rasite šio aprašymo pabaigoje.)

Ar gali žmogus girdėti spalvas? O ką manote jūs? Ar galima girdėti spalvas? Keldami šiuos ir kitus klausimus, vasario 9 dieną vykusioje integruotoje biologijos ir muzikos pamokoje, dešimtokai diskutavo karu su mokytojais Silva Morkūniene ir Arūnu Žalgevičiumi.

Pamokos metu mokiniai aiškinosi jos uždavinį. Kurį po kiekvienos edukacinės veiklos struktūrinės dalies reflektavo individualiai ir porose. Didžiausią dalį klausimų atsakę mokiniai gavo įvertinimus į dienyną iš biologijos ir muzikos dalykų. Pamokos finale visiems dalyviams džiugu buvo klausytis Rugilės Listauskytės atliekamų muzikos kurinių.

Patyrę mokymosi džiaugsmą bei sėkmę mokiniai pamoką apibendrino ir įsivertino!

Mokinių mintys:

„Labai patiko integruota pamoka nes buvo įdomiau šitaip sužinoti informaciją, nei skaitant ją vadovėlyje ir aš žymiai geriau supratau pamokos medžiagą“;

„Integruota pamoka man patiko nes daug smulkiau buvo pasakyta apie garsus per sujungtas dvi, nei per vieną pamoką“;

„Integruota pamoka patiko nes pasikartojau biologijos ir muzikos žinias“;

„Man patiko integruota pamoka. Ačiū mokytojams“;

„Integruota pamoka patiko nes manau, kad niekas būtent taip nėra mūsų mokykloje sugalvojęs“;

„Integruota pamoka man nepatiko ir prašau administracijos daugiau to ne daryti... Vau iš tikrųjų pamoka patiko ir joje tas ir tas (biologija ir muzika)“;

„Na iš dalies patiko, tik galbūt galėjo būti išsamesnė kai kuri informacija“;

„Integruota pamoka man patiko, nes susiejo dvi skirtingos pamokos, bet mokytojai padarė viską, kad dalykai sutaptų“;

„Integruota pamoka man patiko ir buvo įdomu susieti muziką su biologija bei dar sužinojau, kad žmogus gali girdėti spalvas“.

(Atsakymas: dramblio(ių) ir jas (ausis) sudaro itin tankus kraujagyslių tinklas bei įdomu, kad šie gyvūnai gali girdėti net dešimties kilometrų spinduliu, o tai praverčia komunikuojant su kitais drambliais, ar saugantis jiems nuo plėšrūnų bei kūno vėsinimui.)

Silva Morkūnienė ir Arūnas Žalgevičius

Grinkiškio gimnazijos biologijos ir muzikos mokytojai