Gruodžio 12 dieną Grinkiškio Jono Poderio vidurinės mokyklos septintokai susidomėję klausėsi mūsų mokyklos buvusio mokinio, o dabar Lietuvos Respublikos sienos apsaugos karininko Evaldo Lukoševičiaus, pasakojimo apie pasieniečio profesiją.

Pabaigęs studijas Mykolo Riomerio universiteto Kauno skyriuje, Evaldas pradėjo dirbti Pagėgių rinktinės Bardinų užkardoje. Tai siena su Rusija, einanti Nemunu ir sausuma.

Mokiniai susidomėję žiūrėjo reprezentacinę medžiagą apie Pagėgių rinktinės pasienio apsaugos pareigūnų darbo ir gyvenimo sąlygas.

Dar įdomiau pasidarė, kai Evaldas parodė ir pakomentavo pasieniečių paruoštą filmuotą medžiagą apie sienos apsaugos pareigūnų darbą stebint ir sulaikant kontrabandininkus. Visiems buvo labai įdomu pamatyti tikrą filmuotą medžiagą apie sienos apsaugos pareigūnų darbą, kaip stebima mūsų valstybės siena, kaip pasieniečiai reaguoja į pažeidimus.

Kontrabandininkai išradingi, bet pasieniečių turima technika leidžia dirbti efektyviai, todėl labai sumažėjo kontrabandos iš Rusijos. Moderni elektroninė stebėjimo sistema leidžia visą sienos ruožą ekranuose matyti bet kokiu oru visą parą. Netrukdo nei tamsa, nei lietus. O turima technika - visureigiai, keturračiai motociklai, sniego rogės, greitaeigiai kateriai ir sraigtasparniai- garantuoja operatyvų ir veiksmingą pareigūnų darbą sulaikant pažeidėjus.

Septintokai dar paaugliai. Jų profesiniai ketinimai ne kartą keisis, bet gyvas profesionalo žodis palieka nemenką įspūdį. Jei ir nė vienas netaps pasieniečiu, vis tiek bus girdėję ir matę tikrą informaciją apie pasienį. Mokiniai ir mokytojai dėkingi buvusiam mūsų mokyklos mokiniui.

7a klasės vadovė A. Indrėkienė