Kovo 13 dieną IIa, IIb ir IV gimnazijos klasių mokiniai kartu su Pašušvio pagrindinės mokyklos mokiniais lankėsi Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete (ASU). Tą dieną universitetas organizavo Atvirų durų dienos renginį, skirtą susipažinti su universiteto studijų programomis, artimiau pabendrauti su studentais, pajusti studentų miestelio dvasią.

Atvykusius mokinius pasitiko ASU darbuotojai ir studentai. Jau po registracijos mokiniai galėjo susirungti įvairiose užduotyse su ASU studentais. Nors studentai buvo greitesni ir šiek tiek pagudravo, kad pergalė būtų jų rankose, tačiau mokiniai neliko nuskriausti ir gavo paguodos prizų. Mokiniai galėjo vaišintis arbata ir sausainiais bei, įsitaisę sėdmaišiuose ar ant grindų, klausyti ASU rektoriaus A. Maziliausko sveikinimo kalbos, pasiklausyti studentų dainų ir pažiūrėti jų šokio. Po to mokiniai buvo pakviesti į auditoriją, kur išklausė ASU studentės pranešimą „13 priežasčių, kodėl turėtum NESTOTI į ASU“. Teko  pripažinti, jog vis dėlto  į ASU verta stoti, nes čia puikios galimybės jau nuo pirmo kurso pradėti karjerą šalies įmonėse, yra galimybė iki 50 procentų mažiau mokėti už studijas, paskaitas lankyti atnaujintose auditorijose. Tai turbūt vienintelis universitetas šalyje, kuris įsikūręs kaip atskiras miestelis, studentams po paskaitų nereikia važiuoti į bendrabučius, nes iki jų keliasdešimt metrų. Tai puiki galimybė sutaupyti transportui skirtas lėšas ir jas panaudoti kitiems studentiškiems reikalams.

Pranešimą „Sėkmingos karjeros receptas“ skaitė ASU absolventas R. Bernikas, kuris jau studijų pradžioje sėkmingai pradėjo dirbti įmonių grupėje „Agrocentras“, o dabar yra „Klaipėdos Agrocentro“ ir „Gargždų Agrochemijos“ direktorius. Įmonių grupės direktorius jau dabar siūlo būsimiems ASU studentams rimtai apmąstyti savo pasirinkimus ir kreiptis dėl galimybės įsidarbinti. Yra sudaromos sąlygos studentams vasaros laikotarpiu išbandyti darbą įmonėje.

Prieš išvyką mokiniai turėjo pasirinkti, kokia mokslų studijų sritis juos labiausiai domina. Po pranešimų jie su atitinkamomis grupėmis – biomedicinos, socialinių ir technologijos mokslo studijų sričių – lankėsi mokslo laboratorijose. Čia mokiniai galėjo susipažinti su studijų programomis, pabendrauti su dėstytojais, stebėti bandymus. Teisingai atsakę į dėstytojų klausimus buvo apdovanoti prizais. Vaikinai rinkosi Technologijos mokslų studijų sritis ir aplankė Statybinių medžiagų tyrimų, Sausinimo, Mechatronikos ir kt. laboratorijas. Merginos labiau domėjosi Socialinių mokslų studijų sritimi. Mišri mokinių grupė išklausė dėstytojus ir aplankė Biomedicinos mokslų studijų sričių laboratorijas. Taigi kiekvienas galėjo iš arčiau susipažinti su dominančia sritimi.

Po beveik tris valandas trukusių pasivaikščiojimų ne tik po skirtingus universiteto fakultetų pastatus, bet ir po jų stogus (čia lankėsi Socialinių mokslų studijomis besidomintys mokiniai), nors ir pavargę, nuraudę nuo vėjo, mokiniai dar užsuko į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ ir grįžo namo. Nors mokiniai buvo atitraukti nuo ugdymo (si) proceso, tačiau jie turėjo puikią galimybę pažinti studentišką gyvenimą, pamatyti aukštosios mokyklos „virtuvę“ iš vidaus, apmąstyti karjeros galimybes.

Už išvyką tiek mokiniai, tiek lydėjusieji mokytojai nori nuoširdžiai padėkoti Aleksandro Stulginskio universiteto Studijų skyriaus vyr. vadybininkui Antanui Girčiui bei visas kelionės išlaidas padengusiam ir autobusą skyrusiam ŽŪB „Vainiūnų agroservisas“ pirmininkui Rimantui Vaičiurgiui. Labai džiaugiamės, kad atsiranda tokių žmonių ir įmonių, kurios padeda nedidelių švietimo įstaigų mokiniams išvykti ir aplankyti didžiuosius šalies miestus ir juose esančias aukštąsias mokymo įstaigas.

Gimnazijos psichologė, ugdymo karjerai koordinatorė Agnė Burkauskaitė