Kovo 16 dieną  per 4 ir 5 pamokas Ia g ir Ib g klasių gimnazistai matematikos mokytojos Alinos Krikštanavičienės buvome pakviesti į tarpklasinę gamtamokslinę viktoriną „Kas ir kodėl?“. Viktorinoje dalyvavo komandos, sudarytos po 6 mokinius iš abiejų klasių. Turėjome sugalvoti savo komandoms pavadinimus, emblemas ir šūkius. Viena komanda buvo „Trikampiai“, o kita „Keturkampiai“. Suskandavome šūkius, prisisegėme emblemas ir pristatėme savo komandų kapitonus - Ia g klasės buvau aš(Karolina), o Ib g klasės - Dainora. Po to turėjome atlikti „komandos sutarimo testą“, kur sutartinai, ant piršto užsidėję, kėlėme lankus į viršų ir leidome žemyn. Nemažai buvo juoko ir adrenalino.

Prasidėjo tikroji viktorina. Komandos turėjo atlikti įvairias užduotis: išspręsti SUDOK’ą, sudėlioti  iš raidžių matematinius terminus, sudėlioti trijų žodžių grandinėlę, rasti kuo daugiau su matematika susijusių žodžių paslėptoje lentelėje, iš žodžių skiemenų sudėti ir nustatyti, kokia tai matematikos taisyklė,  atrasti skaičių eilutėje dėsningumą, paaiškinti jį ir dar ją pratęsti trimis nariais, suskirstyti pagal tam tikrą dėsningumą matematinius žodžius (terminus), keturių klausimų – apibūdinimų spėjimas.

Atliekant viktorinos užduotis, labiau sekėsi Ib klasės gimnazistams, jie žymiai pirmavo. Klausimų apibūdinimo rungtyje labiau pasisekė mums - Ia gim.  klasės komandai. Beveik visus taškus  surinkome maksimaliai, nes atspėjome po pirmo ar antro apibūdinimo.

Kapitonai stojome į mūšį, atsakinėjome į 10 klausimų. Jėgos buvo lygios, į klausimus atsakėme vienodai. Komandų draugai džiaugėsi savo kapitonais ir mums dėkojo.

Viktorinos pabaigoje turėjome galimybę suprojektuoti šuolaikišką mokyklą. Projektuojant mokyklą, reikėjo panaudoti kuo daugiau geometrinių figūrų. Ėmėmės kūrybos. Gimnazistai kūrybingi, mokyklos suprojektuotos šiuolaikiškai!

Pabaigoje turėjome linksmai apibendrinti viktoriną.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėjo draugystė. Surinkome po 46 taškus ir pasidalijome vienodais saldžiais prizais. Komandos ir mūsų klasės draugai liko patenkinti.

Karolina Mataitytė, Ia klasės gimnazistė